Moda na bycie FIT

W dzisiejszych czasach bycie fit jest popularne. Coraz więcej osób w to wchodzi i coraz więcej osób to neguje. Gazety, telewizja oraz Internet przedstawiają osoby szczupłe i wysportowane jako ideał. Coraz więcej jest programów o odchudzaniu, trenerów, a także różnorodnych diet i metod treningowych. Mimo to jest to moda, która moim zdaniem ma więcej plusów niż minusów.

Wspomniane wyżej media mają ogromny wpływ na ludzi. Dobrze jeśli faktycznie inspirują, gorzej gdy zaburzają poczucie własnej wartości. Dla osób otyłych zrzucenie zbędnych kilogramów jest bardzo ciężkie, dla wielu niemożliwe, ponieważ wiele siedzi w głowie. Ludzie nie zawsze radzą sobie z presją. Mnie moda na bycie fit uratowała przed otyłością. Dziś ważyłbym dużo więcej, gdyby nie te nowe trendy, no i oczywiście moja dziewczyna, która dzielnie mnie wspierała.

Moda na bycie FIT

Otyłość wiąże się z wieloma negatywnymi sprawami. Przede wszystkim kwestia zdrowia. Nie od dziś wiadomo, że otyłość wiąże się z wieloma chorobami zarówno układu sercowo-naczyniowego, oddechowego, jak i innych. Wpływa bardzo negatywnie na nasze zdrowie i jeśli nam na nim zależy, należy z tym walczyć. Ważnym problemem otyłości jest też aspekt psychologiczny. Mnóstwo osób czuje się źle patrząc na siebie i często są wyśmiewani. Otyłość jest niezdrowa, jednak namawiam do akceptacji siebie i potępiam wyśmiewanie się z kogokolwiek. Osoba otyła na siłowni właśnie po to tam jest, żeby te kilogramy zrzucić. Należy jej więc pomagać, wspierać, a nie rzucać szydercze spojrzenia i szeptać do znajomych. Osobiście bardzo się cieszę widząc, gdy takie osoby ćwiczą. Pokazuje to, że ta moda jest dobra. Motywacją takiego człowieka mógł być właśnie wygląd promowany przez media, jednak wpływa to pozytywnie na jego zdrowie i to jest fantastyczne. Oczywiście namawiam do wcześniejszej konsultacji z lekarzem, a później także z trenerem, który wskaże nam jakie ćwiczenia są najlepsze oraz jak je poprawnie wykonywać. Jeśli jednak nie chcesz ćwiczyć i dobrze Ci tak jak jest to też super. Ważne, żeby siebie akceptować! Znam wiele osób, które broniły się przed wszechobecnym nurtem bycia wysportowanym, a także zdrowymi posiłkami. Jednak po namowach, gdy spróbowały, zobaczyły jak poprawił się ich komfort życia oraz samopoczucie.

Moda na bycie FIT

Uważam, że ta moda jest dobra, ale bez presji i bez przesadzania. Oczywiście denerwujące są zdjęcia potraw pojawiające się codziennie na snapchacie, niekoniecznie zawsze fit. Jedzenie wymyślnych potraw ze składników z egzotycznych krajów, kosztujących krocie nie jest niezbędne. Można być fit jedząc produkty produkowane w Polsce. Jest to kwestia dobrze ułożonej diety. Nie dajmy się zwariować bo to jest negatywny aspekt tej mody. Dbajmy o siebie w granicach rozsądku, trenujmy z głową i jedzmy z głową a wszystko to nam wyjdzie na dobre.

A co Ty sądzisz o modzie na bycie FIT ? Podziel się swoją opinią w komentarzu 🙂


One thought on “MODA NA BYCIE FIT”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *